MOJE LÉKÁRNIČKA s.r.o. +‭420 608 975 852‬
0 Kč 0 ks Košík je prázdný

Magazín

Spolupráce s firmou PrPom

Spolupráce s firmou PrPom

Hezký den přeji, dneska píšu kvůli jiné věci, než jak se starat o roušky a jak je důležitá dezinfekce ruk (nejen při koronavirové epidemii). Už delší dobu se spřádal plán ohledně spolupráce s jednou úžasnou partou lidí, kteří jsou hraví jako mláďata a zodpovědní jako správní dospěláci. Zaměřují se na zážitkovou formu výuky první pomoci a jsou v tom opravdu dobří. Působí hlavně v Praze a Brně, což je pro Ostraváky trochu z ruky, ale třeba do budoucna se podaří otevřít pobočku i v Ostravě, což bych si moc přála. Jejich firma PrPom musela odložit své figuríny a zrušit kurzy na 2 měsíce, což ohrozilo její existenci. Proto jsem se rozhodla pomoci jim alespoň tím, že o nich napíšu informace i zde a pokud se začtete, sleva na kurzy ve výši 15% vůbec nezní špatně. Budu citovat Terezku, která má na starosti rozesílání newsletterů. Tak příjemné počtení.
Přidáno 03. 05. 2020 , Vendula Smutková
Celý článek
Nové bezpečnostní značení - hygienická pravidla

Nové bezpečnostní značení - hygienická pravidla

Samolepící značení pro dodržování hygienických podmínek v obchodech, školách, sportovištích, firmách Tabulky a značení vytvořené především pro informování osob vstupující do budov, ve kterých je důležité dodržovat hygienická opatření z důvodu šíření nemoci COVID-19 (např. rozestupy, nošení roušky, používání dezinfekce, nošení rukavic).  Není vždy v našich silách pamatovat na všechno, vracíme pro roušky do auta, zakrýváme si ústa mikinou nebo si na ruce nasazujeme sáčky. Jeden příklad za všechny, který mi vyprávěla moje kamarádka a skutečně se stal.  
Přidáno 03. 05. 2020 , Vendula Smutková
Celý článek
5 rad jak nosit a starat se o roušku podle WHO

5 rad jak nosit a starat se o roušku podle WHO

Nošení roušky je pro nás Čechy celkem novinka, je těžké se orientovat v celé situaci. Mám mít roušku nebo respirátor? Co je to FFP3? Je lepší bavlněná nebo jednorázová? A jak se o roušku…
Přidáno 08. 04. 2020 , Vendula Smutková
Celý článek
Koronavirus - informace a tipy jak se ochránit

Koronavirus - informace a tipy jak se ochránit

Nový typ koronaviru označovaný jako „nový koronavirus“ neboli SARS-CoV-2 (původně označený jako 2019-nCoV), případně také jako wuchanský koronavirus, se objevil poprvé v na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, v níž se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan.  Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19 a ochromuje už celý svět - stala se z ní pandemie.  Od začátku prosince, kdy se objevily první případy, se nákaza dostala i za hranice Číny a od druhé poloviny února už onemocnění hlásí všechny kontinenty kromě Antarktidy. Šíření koronaviru je rychlé, ochromuje ekonomiky všech zemí a bude mít zřejmě obrovské dopady i v ČR. Situace se mění každou hodinu, vláda vyhlásila celostátní karanténu, zavřely se školy, obchody. Všechna opatření by měla vést ke snížení počtu nakažených a omezení šíření nemoci mezi lidmi.
Přidáno 20. 03. 2020 , Vendula Smutková
Celý článek
Lékárnička na pracovišti

Lékárnička na pracovišti

Každé pracoviště má svá specifika a pracovní rizika, které lze v mnoha případech analyzovat dobrým zpracováním BOZP a dodržováním pracovních postupů. Přesto však úrazy nelze naprosto…
Přidáno 06. 02. 2020 , Vendula Smutková
Celý článek